10 tipov cestovateľov ako sa rýchlo pobaliť

Viete sa rýchlo a efektívne pobaliť? Prinášame Vám 10 tipov od cestovateľov ako sa pobaliť rýchlo, efektívne a na čo nezabudnúť.

Portál pre cestovateľov Tripadvisor.com zverejnil článok od svojich najlepších prispievateľov s tipmi, ako sa rýchlo pobaliť. Nižšie si prečítajte ich tipy:

1. Pobaľte sa naľahko, aby ste mohli ľahko cestovať. Skúste si vziať polovicu vecí a dvakrát viac peňazí. Môžete si kúpiť niekoľko nových vecí a zažiť kúsok dobrodružstva.

2. Ušetrite si miesto vo Vašom kufri. Zrolujte oblečenie namiesto skladania. Naplňte vnútro topánok ponožkami, spodným prádlom a doplnkami. Neponechávajte nevyužitý priestor.

3. Zabaliť. Kuchynské sáčky môžete využiť na doplnky, vákuové vrecká môžu byť setričmi priestoru a odpadkové sáčky majú rôzne využitie napríklad ako sáčky na bielizeň alebo návleky na topánky.

4. Vytvorte si samostatné časti. Tri slová: Samostatné tašky na zbalenie (alebo tiež “packing cubes”). Ak navštívite viac ako jedno mesto počas Vášho výletu, samostatne zbalené tašky/sáčky Vám pomôžu udržať Váš kufor prehľadne zorganizovaný a ušetria Vám čas pri vybalovaní a zbalovaní.

5. Vezmite si multifunkčný kábel s viacerými zásuvkami. Hoci novšie hotely majú USB porty na izbách, najlepšie je mať u seba zariadenie pre nabíjanie celej Vašej elektroniky v jednom.

6. Zabaľte si masku na spanie a štuple do uší. Môžu sa Vám zísť v lietadle, vo vlaku alebo na hotelovej izbe.

7. Nechajte si šatku alebo šál (alebo tiež “sarong“) pri sebe. Môžete ju využiť ako deku v lietadle alebo ako šatku keď pôjdete večer von.

8. Vynechajte občerstvenie na letisku a prineste si vlastné. Môžete ušetriť peniaze a udržať svoj hlad na uzde v prípade, že Vám bude meškať lietadlo.

9. Podeľte sa o svoj baliaci priestor. Cestujete ako pár? Rozdeľte svoje oblečenie do dvoch kufrov v prípade, že sa jeden z nich stratí.

10. Zhotovte si fotokópie predtým, ako odídete z domu. Ak cestujete preč z krajiny, zhotovte si dve kópie Vášho cestovného pasu. Ak svoje auto nechávate zaparkované v garáži letiska odfoťte ho. Taktiež si odfoťte batožinu a jej obsah v prípade straty.

Na objednanie dopravy môžete využiť spoľahlivých a overených dopravcov na portáli BusTransferBooking.com. Pre viac otázok sú Vám k dispozícii naši kolegovia zo zákazníckeho centra Synerta Transport.

Máte ďalšie tipy ako sa rýchlo a efektívne pobaliť? Pridajte svoj komentár nižšie alebo napíšte na newsletter@synerta.com

Zdroj:
www.tripadvisor.com


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *