20 tipov na najlepšiu svadbu

Svadobná sezóna je v plnom prúde. To najkrajšie „áno“ mladomanželia vyslovia na Slovensku tradične v kostoloch, ide to však aj inak. Na lúke plnej kvetov, v horách priamo pod kopcami či v (ne)obyčajnej drevenej stodole. Nezabudnuteľný zážitok tvoria detaily. Prelúskali sme za Vás desiatky top svadobných blogov. Aké sú svadobné trendy tohto roku?

Pre objednanie dopravy na svadbu môžete využiť 4-15 miestne limuzíny a mikrobusy, alebo 20 až 49 miestne minibusy a autobusy. Nižšie si pozrite naše tipy na najlepšiu svadbu:

>>> Prečítajte si tiež: Najkrajšie miesta na svadbu v Bratislave a okolí

1. Šaty s hlbokým výstrihom

Ženísi až tak veľa vody nenamútia. Pre pánov platí najmä to, že tmavomodrá je nová čierna a myslite na zásadu: žiadna biela (okrem košele). Out sú biele obleky, ponožky a samozrejme aj topánky. Za to nežné polovičky sa snažia očariť. In sú hlboké výstrihy alebo naopak sexy odhalené chrbty. Dámy po polnoci už nemenia len šaty, ale aj účes a make – up, pričom novinkou sú divoké rozpustené vlasy a dramatický look s dymovými tieňmi. Ženy sa však nevydávajú len v šatách. Trendom roku 2016 sú totiž pre nevesty i kombinézy! Jednoduché línie ako stvorené pre svadbu v meste.

2. Nahé i žiadne

Také sú svadobné torty tohto roka. Nahé bez poťahovej hmoty zdobené len ovocím sú populárne už dlhší čas. Vedeli by ste si ale predstaviť svadbu úplne bez torty? Náhradou môžu byť napríklad obľúbené makrónky usporiadané do tvaru trojposchodovej torty, iný na seba navrství zdobené kapkejky. Vyskúšajte. Svadobná torta a klasické koláče pritom už dávno nie sú jedinými sladkosťami. Osviežte svojich hostí stánkom so zmrzlinou či ovocnými nanukmi, ktoré môžu byť v tvare vašich mien.

3. Šik je rustikálny štýl

Lustre, veľké prírodné drevené stoly, sviečky v porceláne. To sú hity výzdoby. Páry tiež uprednostňujú jednoduché dekorácie. Preč sú vyčačkané organzy a farebné sklenené kamienky na stoloch. Prím hrá decentná kvetová výzdoba a drevené detaily, napríklad minisrdiečka z dreva ako pozornosť pre svadobčanov, či do dreva vyrezané mená hostí ako pôsobivé „miestenky“.

4. Svadobný web

Nie je to síce úplná novinka, ale personalizované weby sú čoraz populárnejšie. Keď nechcete platiť webdizajnéra, na internete nájdete aj svadobné webstránky s predpripraveným dizajnom. Stačí nahrať svoje fotky, napísať vašu love story, detaily k svadbe, program či trasu na miesto určenia a rozposlať hosťom link.

5. Bublinky

Nielen tie v šampanskom! Miesto klasickej ryže hosťom družičky pred obradom rozdajú voňavé fľaštičky miniatúrnych šik bublifukov a keď mladomanželia spečatia svoje áno podpismi a bozkom, okolo nich začnú poletovať stovky bubliniek.

6. Svadobný víkend

Čoraz častejšie sú svadby uvoľnenými akciami, ktoré trvajú viac než jeden deň. Svadbu môžete mať na chate v horách, kam hostí pozvete už v piatok a pred samotným obradom stihnete v sobotu dopoludnia aj výlet.

7. Zvierací miláčikovia

Sú pomaly rovnocennými svadobčanmi ako priatelia či rodina. Hitom v zahraničí sú ich podobizne už na pozvánkach, mnohí dokonca svojich zväčša štvornohých kamarátov povýšia k svedkom a zveria psovi či mačke v špeciálnom obojku, tí odvážnejší v papuli, škatuľku s obrúčkami.

8. Pod lampášmi

Kľúčom k romantickej nálade je dozaista okrem miesta svadby, hudby či výzdoby aj osvetlenie. Svietniky, lustre a obyčajné žiarovky zavesené zo stropu, prípadne reťazové osvetlenie. To je to, čo podľa dizajnérov definitívne nahradilo farebné disko gule či svetlomety. Svetlo má byť príjemne mäkké, mierne, nikto nechce mať predsa na svadobných fotkách z tancovačky fialovú tvár či zelené ruky. Heslom je „intimita“.

>>> Prečítajte si tiež: Ako objednať svadobnú prepravu

9. Fotky ako príbeh

Zabudnite na nastajlované pózy. Akčné fotografie zachytávajúce prekvapeného otca nevesty, keď po prvýkrát vidí svoju dcéru v svadobných šatách, objatie novomanželov tesne pred obradom, detaily, emócie, to je trend… Na fotografke alebo fotografovi rozhodne nešetrite. Jedlo sa zje, drinky vypijú, to, čo vám zo svadby naozaj ostane, sú dojemné fotky.

10. Hashtag

Na prvé fotografie zo svadby sa už ale dávno nečaká, kým uschnú snímky v tmavej komore. Vymyslite správny hashtag (napríklad #uzsumrazovci) a požiadajte hostí, aby ním označovali svoje fotky z mobilov, ktoré už počas svadby zverejňujú na Facebooku alebo Instagrame. Hostia vám tak vyrobia bohatý album milých spomienok.

11. Wedding food trucks

Stánky s občerstvením ako niekde na jarmoku že majú byť hitom na svadbách? Verte či nie, v zahraničí je to populárne. Nepredstavujte si ale predajcov langošov spred supermarketu, tieto stánky majú štýl. Ak máte svadbu pod holým nebom môžu byť pre hostí vítaným spestrením klasických švédskych stolov. Môžete podávať hod dogy, fish and chips či pizzu, ale aj niečo decentnejšie. Napríklad v Amerike si mladomanželia môžu objednať malé, veľké, retro, či naopak supermoderné stánky s vyberaným menu od rozmarínových hranoliek, cez rôzne plnené tortilly až po šaláty či zmrzlinu. Snáď tento trend čoskoro dorazí k nám aj v praxi.

12. Komfortne

Pri jedle ešte ostaneme. Okrem tradičnej večere sú stále obľúbenejšie aj jednohubky a jedlá, ktoré sa naozaj pohodlne konzumujú aj narýchlo či postojačky. Niečo, čo si môžu hostia zahryznúť pri družnej debate. Lákavým príkladom je svieža paradajková polievka podávaná len v malých čírych plastových pohárikoch prekladaných kúskom grilovaného syra.

13. Hlavne zážitok

Niekto pozve hostí na taliansku Sardíniu a spojí svadobný obrat s potápaním v tyrkysovo priezračnom mori, iný zorganizuje svadbu v stodole! Netradičný koncept romantickej svadby v dedinke neďaleko Bratislavy očaril už mnohých. Kto chce cítiť pri prvom tanci trávu pod nohami a hodovať v starej drevenej stodole, tento projekt bude jeho favoritom.

14. Jedlom inšpirovaná kvetová výzdoba

Čo si pod tým predstaviť? Kvetiny získavajú väčší štýl vďaka netradičným doplnkom ako sú ovocie či zelenina vkusne zakomponované do výzdoby. Máte v menu ríbezle, napríklad v omáčke k stejku a potom aj v dezerte? Zverte tému floristovi či floristke, ktorí toto drobné ovocie decentne vinštalujú do kytíc či výzdoby na stoloch.

15. Proti slnku

Keď bude príliš horúco, okrem vychladených drinkov, môžete pre hostí pripraviť ako prvú pomoc pred ostrými lúčmi slnka aj stolík so slnečnými okuliarmi. Väčšina dám bude mať dozaista len malé kabelky, do ktorých sa okuliare nezmestia, páni dokonca žiadne.

16. Koktaily podľa neho a nej

Ponúkať hosťom na svadbe okrem vína či piva najmä obľúbené miešané drinky nevesty a ženícha je podľa zahraničných plánovačov svadieb šikovná cesta ako znížiť rozpočet za otvorený bar s alkoholom. Čo to to o vás hosťom tiež prezradí a výber nápoja je vždy dobrou témou na prelomenie ľadov a naštartovanie rozhovoru aj medzi tými, ktorí sa ešte nepoznajú.

>>> Prečítajte si tiež: Výber svadobnej výzdoby na svadobnú limuzínu alebo autobus

17. Trblietavo

V kurze sú metalické dekorácie a doplnky. Výzdobe tak dodávajú šmrnc a eleganciu. Prím hrá „rose gold“, čiže staroružová zlatá farba, ktorú môžete použiť už na svadobných oznámeniach a pozvánkach, až po obrusy na stoloch či zakomponovať zlaté zálievky na dezerty.

18. Písmo na mieru

Svadobné oznámenia znesú okrem trblietavých materiálov aj rozličné fonty písma. Novinkou je, že páry spolupracujú s grafickými dizajnérmi, ktorí im vytvoria unikátny typ písma. Ten sa potom použije všade od pozvánok, cez fotografie, svadobnú webstránku až po recept na miešaný drink, ktorý sa podáva na svadbe.

19. Každá iná

Ak plánujete na svojej svadbe aj družičky, preč sú časy, kedy museli byť tieto dámy rovnako oblečené. Dnes už môže byť každá iná a obliecť si šaty, ktoré lichotia jej postave a v ktorých sa cíti dobre. Dievčatá by ale mali ladiť, vhodné je navzájom kombinovať farebne sukne a topy v blízkych tónoch. Napríklad jedna bude mať krátku mentolovú sukňu a ružovú blúzku, druhá ružové šaty s nezábudkovomodrým lemovaním a tretia bledomodrý top s pastelovo ružovou XXL sukňou.

20. Hudobné retro

Čoraz viac párov si vyberá viac ako jedno hudobné pozadie. K príchodu hostí, k obradu, k večeri a na neskorú zábavu hrá vždy niečo iné, buď sólo speváci, celé kapely alebo DJ. Niektorí organizátori svadieb hlásajú návrat 90-tych rokov ako hit svadieb 2016, iní sa tiež prikláňajú k retro muzike, ale idú ešte ďalej, napríklad k imitátorom kráľa rokenrolu Elvisa Presleya.

Na objednanie dopravy môžete využiť spoľahlivých a overených dopravcov na portáli BusTransferBooking.com. Pre viac otázok sú Vám k dispozícii naši kolegovia zo zákazníckeho centra Synerta Transport.

Máte ďalšie tipy na najlepšiu svadbu? Pridajte svoj komentár nižšie alebo napíšte na newsletter@synerta.com.

Zdroje:
(1) bridalguide.com/planning/the-details/reception/wedding-trends-2016
(2) www.glamour.com/story/2016-wedding-trends
(3) www.brides.com/blogs/aisle-say/2016/02/biggest-wedding-trends-of-2016-planners.html
(4) www.theknot.com/content/2016-wedding-trends
(5) www.brit.co/2016-wedding-trends/
(6) www.mywedding.com/wedding-ideas/advice/10-fantastic-2016-wedding-trends-youre-sure-to-fall-in-love-with/
(7) onefabday.com/ie/2016-wedding-trends/?redirect=1
(8) www.stylemepretty.com/2016/01/01/wedding-trend-predictions-2016/
(9) offbeatbride.com/filed/features/trends/
(10) fashionista.com/2016/04/spring-2017-bridal-trends
(11) www.refinery29.com/2016/03/106297/summer-wedding-trends-2016#slide
(12) ruffledblog.com
(13) www.brides.com/blogs/aisle-say/2016/01/best-wedding-blogs-jan-8-2016.html
(14) bridalguide.com/blog/wedding-trends-2016
(15) weddingsparrow.com/inspiration
(16) blog.weddingpaperdivas.com/wedding-songs/
(17) www.mcelroyweddings.com/the-new-and-improved-wedding-menu/
(18) www.svadbavstodole.sk


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *