Letiská: 10 letísk s najlepšími reštauráciami

Zatiaľ čo niektoré letiská nie sú známe pre svoje jedlo, niektoré sú lepšie ako ostatné pokiaľ ide o kvalitu a rozmanitosť kuchyne, ktoré ponúkajú zákazníkom.

Internetová stránka Skytrax nedávno odhalila víťaza ocenenia World Airport Awards pre rok 2016, vrátane 10 najlepších letísk v stravovaní. Výsledky boli zložené z 13,25 milióna dotazníkov vyplnených zákazníkmi leteckých spoločností zo 106 rôznych národností.

>>> Prečítajte si tiež: Letisko Schwechat

Zoznam 10 najlepších letísk od miesta č. 10, kde si môžete vychutnať jedlo pred vašim letom:

Miesto č. 10: Hamad International Airport (DOH): Doha, Katar

Letisko ponúka zákazníkom na zahryznutie lahôdky “so sebou”. Nájdete tu vzorku indickej a arabskej kuchyne, cestovín a pizze, alebo bio sendvičov. Alebo si doprajte výdatné talianske jedlá pripravené v reštaurácii šéfkuchára Massima Capri, Soprafino.

Miesto č. 9: Munich Airport (MUC): Munich, Nemecko

Mníchovské letisko je domovom Airbräu – Bavorská reštaurácia, ktorá má veľkú krytú pivnú záhradku so živou hudbou a vlastný miestny pivovar. Vychutnajte si pohár svojho domácky vyrobeného piva na mieru, spolu s ponukou chutných bavorských lahôdok.

Miesto č. 8: Kansai International Airport (KIX): Izumisano, Japonsko

Popri obchodoch s kávou, kaviarňach a rýchlych občerstveniach je medzinárodné letisko Kansai domovom reštaurácií s tradičnou kuchyňou ako je Boteju, kde môžete ochutnať pokrmy ako “okonomiyaki” – pikantné japonské palacinky.

Miesto č. 7: Vienna International Airport (VIE): Vienna, Rakúsko

Viedeň je známa svojimi kaviarňami a aj jej letisko ponúka cestujúcim výber z lákavých tortičiek, koláčov, závinov a široký výber kaviarní ako napríklad Demel. Ručne vyrobené cukrovinky sú perfektná maškrta pred odletom pre tých, ktorí majú radi sladké.

>>> Prečítajte si tiež: 7 tipov pre objednávanie dopravy na letisko.

Miesto č. 6: Heathrow Airport (LHR): London, Anglicko

Londýnske letisko Heathrow je domovom reštaurácií ako Gordon Ramsay’s Plane Food, kde si môžete pred nástupom na vaše lietadlo vychutnať pokrmy ako je maslové kuracie kari s ryžou a cícerom. K dispozícii sú tiež populárne reťazce ako Giraffe, kde nájdete všetko od tradičnej ryby s hranolčekmi po rezancové jedlá.

Miesto č. 5: Chūbu Centrair International Airport (NGO): Nagoya, Japonsko

Letisko ponúka jedlá talianskej, francúzskej, čínskej a kórejskej kuchyne. Reštaurácia ako Suzunami ponúka tradičné Nagoya špeciality, s výberom z rôznych morských plodov, zatiaľ čo ostatní sa môžu zastaviť a vychutnať si horúci ramen.

Miesto č. 4: Incheon International Airport (ICN): Incheon, Južná Kórea

Ak hľadáte miesta kde sa navečerať, či už v reštauráciách, v stánkoch s rýchlym občerstvením alebo miesta, kde si môžete dať delikátne jedlo, zistíte, že to všetko nájdete na medzinárodnom letisku Incheon. Kórejská kuchyňa ponúka reštaurácie so všetkým od makriel a ryže, kimchi, rezancov až po dim sum.

Miesto č. 3: Singapore Changi Airport (SIN): Singapúr

Singapore Changi Airport je domovom “Hawker” štýlu. Skúste krémového kraba na masle v Seafood Paradise, alebo si vychutnajte zdravú porciu sushi zrolovanú do burrita v Sushi Burrito.

Miesto č. 2: Hong Kong International Airport (HKG): Chek Lap Kok, Hong Kong

Dobré jedlo je len jedna z možností na medzinárodnom letisku Hong Kong, vďaka výberu z kvalitných reštaurácií, ktoré ponúkajú domácu kuchyňu. Zastaviť sa môžete v Crystal Jade La Mian Xiao Long Bao, kde ponúkajú celý rad pekingských a šhanghajských pokrmov. Je z čoho vyberať, vrátane pečiva a čerstvo pripravených rezancov.

Miesto č. 1: Narita International Airport (NRT): Narita, Japonsko

Medzinárodné letisko Narita (alebo Tokyo Narita letisko) bolo hodnotené ako najlepšie letisko na svete v stravovaní. Výber jedál zahŕňa všetko od čerstvých morských plodov, až po výdatné misy ramen-u. Obľúbený je Sushi Kyotatsu, kde môžete ochutnať sushi tak čerstvé, že nebudete veriť, že pochádza z letiska.

Zdroj:
(1) www.inc.com


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *