Letisko Schwechat

Chystáte sa na pracovnú cestu, dovolenku a cestujete z letiska Viedeň? Tu je zopár užitočných informácií, ktoré Vám pomôžu zorientovať sa na letisku Viedeň – Schwechat.

Stiahnite si tiež: 7 tipov pre objednanie autobusu a minibusu.

Letisko Viedeň-Schwechat (Vienna International Airport) je medzinárodné letisko vzdialené 18 kilometrov juhovýchodne od Viedne, neďaleko mesta Schwechat. Toto pôvodne vojenské letisko má dnes tri terminály a patrí medzi najvyťaženejšie európske letiská.

1, Koľko trvá cesta z Bratislavy na Schwechat? Od Bratislavy je letisko Schwechat vzdialené približne 50 km. Na letisko sa dostanete najrýchlejšie autom alebo taxíkom, a to v priemere za 40 minút. Linkovým autobusom trvá cesta 55 minút.

2, Kde na letisku je možné zaparkovať? Letisko Viedeň ponúka takmer 22 000 parkovacích miest v optimálnej vzdialenosti k terminálom. Parkoviská a parkovacie domy sú prepojené s odbavovacou budovou chodbami a zastrešenými chodníkmi.

Parkovací dom 3 – odporúčame pre Terminál 1, 1A a 2.
Parkovací dom 4 – odporúčame pre Terminál 3.
Parkovisko K1- pre krátkodobé parkovanie, určené pre odletový terminál.
Parkovisko K3- pre krátkodobé parkovanie, určené pre príletový terminál.
Parkovacie poplatky nájdete tu.

3, Kde vás šofér vyloží pred odletom? Ak na letisko Viedeň prídete taxíkom, je pre Vás najlepšie vystúpiť priamo pred Vaším Terminálom. Požiadajte vodiča, aby Vás nechal vystúpiť pred Terminálom 1, 1A alebo 3, podľa toho, s akou leteckou spoločnosťou poletíte. Tieto informácie by ste mali vedie ešte pred príchodom na letisko.

4, Kde vás taxík naloží po prílete? Doporučujeme dohodnúť sa vždy vopred s vodičom na presnom mieste, kde vás bude čakať. Obvykle by vás mal vodič čakať v príletovej hale s tabuľkou s vaším menom, prípadne pri niektorej z reštaurácií pri východe z príletovej haly. Ak si taxík vopred neobjednáte, stanovisko taxíkov je priamo pred príletovou halou.

Pozrite si tipy ako objednať prepravu na letisko.

5, Koľko minút vopred potrebujete byť na letisku pred odletom? Pred odletom by ste sa mali na letisko dostaviť v čas. Odporúčame 2 hodiny pre vnútrozemské lety a medzinárodné lety s trvaním letu do cirka 6 hodín, 3 hodiny pre medzinárodné lety s trvaním letu nad 6 hodín a lety do Tel Avivu, New Yorku a Toronta. Na Váš let sa prihlasujete, v závislosti od Vašej leteckej spoločnosti, v Termináli 1,1A alebo 3.

6, Ako sa zorientujete na letisku? Pozrite si:
(a) plán letiska a umiestnenie gate-ov
(b) zoznam reštaurácii, obchodov a služieb na letisku
(c) stiahnite si aplikáciu Vienna Airport- App a máte všetky aktuálne informácie online

NÁŠ TIP: Viete ako funguje letisko? Absolvujte okružnú jazdu cez areál letiska a pozrite si celé letisko z výhliadkovej terasy centra Visitair.

>>> Prečítajte si tiež: Letiská: 10 letísk s najlepšími reštauráciami

Zarezervujte si dopravu na letisko hneď teraz. Viac informácií o cene sa dozviete v kalkulačke osobnej prepravy v záložke “Často objednávané”. Fotky a ceny vozidiel nájdete aj na portáli BusTransferBooking.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *