Leto 2016: Tipy na aquaparky a kúpaliská na Slovensku

Ak ste sa rozhodli, že tento rok strávite dovolenku na Slovensku, určite by ste mali navštíviť niektorý z aquaparkov alebo kúpalísk.

Pripravili sme pre Vás zoznam aquaparkov a kúpalísk na Slovensku. V každom Vás čaká množstvo atrakcií a veľa zábavy. Ak sa chystáte do niektorého z aquaparkov alebo kúaplísk s priateľmi alebo väčšou skupinou ľudí, môžete si objednať dopravu mikrobusom. Nižšie si pozrite naše tipy:

1. Vodný raj Vyhne
2. Holidaypark Kováčová
3. Vadaš Thermal Resort
4. Terchovec Terchová
5. Spa & Aquapark Turčianske Teplice
6. AquaRelax Dolný Kubín
7. Gino Paradise Bešeňová
8. Tatralandia Liptovský Mikuláš
9. Aquacity Poprad
10. Aquapark Oravice

>>> Prečítajte si tiež: Leto 2015: Aquaparky a kúpaliská v blízkosti Bratislavy

1. Vodný raj Vyhne
www.vodnyrajvyhne.sk
Koľko stojí vstup (celodenný 2 dosp. + 2 deti): 33 €
Čo ponúka: Uprostred Štiavnických vrchov si môžete oddýchnuť vo viacúčelovom bazéne, rozdelenom na neplaveckú (oddychovú a relaxačnú) časť s rôznymi atrakciami alebo si môžete zaplávať v 2 plaveckých častiach a pre náročnejších je tu potápačská záhrada. Bazén sa plní prírodnou termálnou vodou. Bazén pre deti má teplotu od 29 do 30 stupňov.

2. Holidaypark Kováčová
holidaypark.sk
Koľko stojí vstup (rodinný 2 dosp. + 2 deti): 39,60 €
Čo ponúka: Areál Holidayparku ponúka možnosť aktívneho oddychu pre malých aj veľkých. Nachádzajú sa tu 2 volejbalové ihriská a Fit park. Počas sezóny Vás čaká každodenný animačný program. Počas víkendov sú pre deti pripravené tematické animácie. Či už sa rozhodnete pre bazén sedací alebo regeneračný alebo plavecký, určite si v Holidayparku oddýchnete.

3. Termálne kúpalisko Vadaš
vadas.sk
Koľko stojí vstup (2 dosp. + 2 deti): 23 €
Čo ponúka: V Thermal Resorte Vadaš nájdete 7 vonkajších a 2 vnútorné bazény. Toboganový park ponúka 6 toboganov ako napríklad 81 metrový Krokodíl, 59 metrový Žralok alebo 80 metrová Anakonda. Resort ponúka ešte oveľa viac. Môžete si napríklad zahrať minigolf, zaskákať si na trampolíne, zajazdiť si na koňoch alebo využiť vodné bicyklovanie či člnkovanie na jazere.

4. Terchovec Terchová
www.terchovec.eu
Koľko stojí vstup (rodinný 2 dosp. + 2 deti na 2 hodiny): 24 €
Čo ponúka: K dispozícii je 17×7 metrový plavecký bazén s teplotou vody 28 stupňov. Oddýchnuť si môžete tiež v saune alebo na masážach. Pre najmenších je pripravený bazén s 33 stupňovou vodou. K dispozícii je aj aktívna zábava, napríklad bowling, biliard, šípky a stolný futbal. Pre športovcov je k dispozícii športová hala a squash. Príďte si oddýchnuť.

5. Spa & Aquapark Turčianske Teplice
aquapark.therme.sk
Koľko stojí vstup (2 dosp. + 2 deti na 3 hodiny): 32,90 €
Čo ponúka: Svojím zložením je minerálna voda v bazénoch nielen termálna, ale tiež liečivá. Dva bazény – Ľudový a Červený stoja priamo na minerálnych žriedlach. Počas letnej prevádzky Vám je k dispozícii veľká šmykľavka, detský bazén so šmykľavkou a detským ihriskom, bar na ostrove a minigolf. Areál aquaparku ponúka veľa možností na aktívny a pasívny relax.

>>> Prečítajte si tiež: Leto 2015: Kúpaliská a aquparky v Rakúsku, Maďarsku a v Čechách

6. AquaRelax Dolný Kubín
www.aquakubin.eu
Koľko stojí vstup (celodenný 2 dosp. + 2 deti): 44 €
Čo ponúka: Dominantou aquaparku v Dolnom Kubíne je Vodný svet, ktorý ponúka množstvo atrakcií rôzneho druhu ako napríklad veľký multifunkčný bazén, ktorého súčasťou (a súšasťou jeho okolia) sú bublinkovače, masážna hlavica pre 6 osôb, vodný hríb, divoká rieka a veľa iného. Pre najmenších je k dispozícii detský bazén s teplotou 32 stupňov so šmykľavkou a vodným ježkom.

7. Gino Paradise Bešeňová
www.ginoparadise.sk
Koľko stojí vstup (rodinný 2 dosp. + 1 dieťa na 1 deň): 58 €
Čo ponúka: Gino Paradise je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd a vďaka prvku lítiu vplývajú pozítívne na psychiku človeka. Teplota v bazénoch je od 26 do 39 stupňov. V oddychových bazénoch sú k dispozícii rôzne vodné atrakcie napríklad podvodné lavice, ležadlá po okrajoch bazénov alebo vodné trysky. Deti si užijú zábavu v novom bazéne s hradom, šmykľavkami a toboganmi.

8. Tatralandia Liptovský Mikuláš
www.tatralandia.sk
Koľko stojí vstup (rodinný na 1 deň): 55 €
Čo ponúka: Počas letnej sezóny je k dispozícii 14 bazénov s morskou, termálnou aj čírou vodou. Zábavu si užijete na 26 toboganoch, môžete sa zabaviť na atrakciách vo Funparku. Na to, aby ste si Tatralandiu užili naplno jeden deň nestačí a je dokonalým miestom pre Vašu dovolenku. Tatralandia je najväčším areálom vodnej zábavy v Strednej Európe, kde si môžete aj zasurfovať.

9. Aquacity Poprad
www.aquacity.sk
Koľko stojí vstup (rodinný pre 4 osoby): 52 €
Čo ponúka: Bazény sú vďaka UV filtrácie naplnené kryštálovo čistou vodou. Voda obsahuje viac ako 20 minerálov, priaznivo pôsobiacich na zdravie človeka. Vrcholom adrenalínovej zábavy v Aquacity Poprad sú napríklad 71 metrový tobogan Čierna diera a 54 metrový tobogan Twister s množstvom zákrut. Najmenší sa zabavia na malých a bezpečných šmykľavkách.

10. Aquapark Oravice
www.aquaparkoravice.sk
Koľko stojí vstup (celodenný 2 dosp. + 2 deti počas víkendov a sviatkov): 59 €
Čo ponúka: Najzaujímavejšou časťou športovo – relaxačných bazénov je bazén s umelými vlnami. Plávanie v takomto bazéne je náročnejšie ale zažijete zaujímavý a príjemný zážitok. Pre návštevníkou, ktorí si chcú dobre zaplávať je k dispozícii plavecký bazén s dĺžkou 25 metrov s ponukou rôznych atrakcií ako trysky, vodný hríb alebo vodný ježko.
Na objednanie dopravy môžete využiť spoľahlivých a overených dopravcov na portáli BusTransferBooking.com. Pre viac otázok sú Vám k dispozícii naši kolegovia zo zákazníckeho centra Synerta Transport.

Máte ďalšie tipy na aquaparky a kúpaliská na Slovensku? Pridajte svoj komentár nižšie alebo napíšte na newsletter@synerta.com

Zdroje:
(1) Vodný raj Vyhne
www.vodnyrajvyhne.sk
(2) Holidaypark Kováčová
holidaypark.sk
(3) Vadaš Thermal Resort
vadas.sk
(4) Terchovec Terchová
www.terchovec.eu
(5) Spa & Aquapark Turčianske Teplice
aquapark.therme.sk
(6) AquaRelax Dolný Kubín
www.aquakubin.eu
(7) Gino Paradise Bešeňová
www.ginoparadise.sk
(8) Tatralandia Liptovský Mikuláš
www.tatralandia.sk
(9) Aquacity Poprad
www.aquacity.sk
(10) Aquapark Oravice
www.aquaparkoravice.sk


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *