Sladké tajomstvá dopravcu

Ak čítate tento článok, pravdepodobne ste nedávno boli na konferencii TREND Marketing Summit 2016 alebo ste sa s nami viezli. Ak nie, NEČÍTAJTE prosím ďalej, sú to naše sladké tajomstvá. A ideme dodržať čo sme sľúbili, všetkým im to teraz osladíme.

Sľúbili sme na Facebooku, že prídeme na konferenciu v štýle 70-tych rokov

A prišli sme s autobusovou zastávkou zo 70-tych rokov

Tajomstvom je, že za tento nápad sme vďační nášmu obchodnému partnerovi. Tajomstvom je, že sme ukecali 2 dni pred konferenciou riaditeľa Múzea dopravy v Bratislave aby nám zapožičal historickú zastávku – za čo mu patrí veľká vďaka, a aj jeho ochotnému tímu.

Zastávka, ktorú sme priniesli, reálne bola pred Grasalkovičovým palácom (dnešný Prezidenský palác).

Tak a teraz niečo z našej “kuchyne”:

“Najsladšie” sú stredy

Priemerná streda znamená 176 telefonátov. A každý jeden zo 176 volajúcich si myslí, že v stredu riešime iba jeho. My mu toto tajomstvo ale neprezradíme a potom nám napíše toto:

“Nie len pri transfere, ale počas celej komunikácie a spolupráce bola Vaša spoločnosť veľmi ústretová, snažila sa vyhovieť požiadavkám. Určite to nebola naša posledná spolupráca :-)”

“Najsladšie prekvapenia” sa dejú väčšinou v piatky

KLIENT: “Dá sa tá objednaná doprava na zajtra trošku posunúť? Zo soboty na nedeľu?” Samozrejme všetko je objednané a nedeľa totálne vybookovaná. Ale dáme to.

Aj dopravcovia nám sem-tam niečo “osladia”

“Bonbónik” od dopravcu v najvyššej sezóne pár minút pred dopravou: “Ja som Vašu objednávku nedostal.” Vieme, že dostal a aj e-mailom potvrdil. Výsledok? Celá kancelária začne systematicky a organizovane volať všetkých dopravcov v Bratislavskom, a postupne aj Trnavskom a potom Nitrianskom kraji. Po 55 minútach sa nám podarilo zohnať náhradu z takmer 100km vzdialenosti… samozrejme na náš účet + XX fliaš sektu pre klientov ako kompenzácia za čakanie.

A aby nám to dopravcovia nerobili často, nakódili sme im Plendis

Názov Plendis vznikol zo slovného spojenia “Plan This” alebo po slovensky “Naplánuj si to”. Je to jednoduchá ale ucelená apka na evidenciu objednávok, manažovanie vozidiel a vodičov. Žiadne zabudnuté a stratené objednávky… žiadne ďalšie “sladké” prekvapenia.

BusTransferBooking.com: Niečo ako Booking.com ale v autobusoch

BusTransferBooking_cover FB

Cez našu aplikáciu BusTransferBooking.com spolupracujeme s dopravcami na celom Slovensku… pre predstavu cez 1,000 mikrobusov a autobusov. Mimochodom aplikáciu BusTransferBooking sme si sami vytvorili… náš vývojársky tím má za sebou od roku 2008 už takmer 10 samostatných aplikácií.

Aj Kaščákovmu Pohoda tímu sme to “osladili”

OAiktoaGTp_hdN2PZSHuZQ.1280-Riadite-festivalu-Pohoda-Michal-Ka-k

Ako presvedčíte Michala Kaščáka aby pracoval ako osobný vodič celý deň? Stavíte sa s ním a porazíte jeho tím v bedmintone. Dobrá správa: sľub platí od 2011 a stále sme ešte nedohodli termín, takže možno raz odvezie aj Vás.

V čase keď toto čítate…

… robíme dopravy napríklad v Liptovskom Hrádku, v Španielsku, v Budapešti, v Prahe, v Rakúsku, v Taliansku,  v Chminianskych Jakubovanoch, samozrejme v Bratislave a na letisku Schwechat… ale poďme ďalej.

V limuzínach, osobných vozidlách a mikrobusoch nájdete…

…okrem príjemného a slušne oblečeného vodiča aj Slovak Spectator, dáždnik, osvieženie, a minerálku. A máme samozrejme aj 8-miestne mikrobusy, 15-20 miestne minibusy, 30 miestne midibusy a 49-55 miestne autobusy.

Straty a nálezy

Pred pár dňami sme posielali zabudnutý šál do Holandska. Starali sme sa niekoľko dní aj o vzácnu rastlinku z Dubaja, ktorá ostala zabudnutá vo vozidle. Štastná majiteľka ocenila naše botanické a záhradnícke služby.

Ako prvý na trhu sme klientom priniesli kalkulačku osobnej dopravy

Chceli sme aby sa klient vedel rýhlo zorientovať, urobiť si rýchly interval ceny a aby ho nikto “neošklbal”. Kalkulačka osobnej dopravy:

Minulý rok pribudol do našej skupiny aj autoservis v Bratislave

Zohraný tím, totálna transparentnosť, fotodokumentácia a tí správni ľudia na správnom mieste. Podľa prieskumu, 10 z 10 zákazníkov nášho autoservisu by ho aj odporučilo známym. Tešíme sa. Autoservis na dobrej adrese (Račianska 142 oproti Reding Tower) a aj celkom ľahkej doméne (autoservis.sk).

Synerta Car Service_pics

Ďalšie referencie na autoservis tu

Vedeli ste, že máme v tíme aj takýchto ľudí? Viete čo nás spája?

Genetička, kulturologička, chemička, alebo výskumník. A hlavne nás baví, že nás to baví – baví nás robiť veci úžasne. Urobiť proste maximum, aj keď to väčšinou klient neocení alebo si to ani neuvedomí.

Tajomné kalkulácie a rozpočtové bubliny

KLIENT: “Dobrý deň opäť organizujeme akciu pre našich zamestnancov, tento rok to bude v Bystrici a ľudí potrebujeme zviezť z týchto 12 miest. Radi by sme sa zmestili do tohto minuloročného rozpočtu…”

NÁŠ KLIENTSKÝ SERVIS: “Tak veľa chcete zaplatiť? Veď keď pošleme z týchto troch miest veľké busy a spravia po ceste zastávky v týchto ďalších 4 mestách a zaplatíte vodičom ubytovanie – ušetríte 30% nákladov…”

Klientovi sme ušetrili viac ako 400,000 EUR ročne

Do tendru nás prizvali “len tak do počtu”. Súťažilo sa o čo najnižšiu cenu na 1 km. Presvedčili sme manažment, že to nie je najlepší spôsob ako vidieť celkové náklady. Po dlhých presviedčaniach sme dostali k dispozícii všetky dáta z minulosti. Urobili sme modelovanie a optimalizácie, a ukázali ako ušetríme 400,000 EUR za rok. Vyhrali sme tender. Ušetrili sme. Táto veta vykompenzovala všetko:

“Musím vám povedať, že ste asi jediný dodávateľ, ktorý nám vytvoril také veľké šetrenia a zároveň dodržal všetko čo sa dohodlo na začiatku.”

Parkovanie + Nespresso + “Výživové doplnky”

Ak nás prídete navštíviť na Grösslingovú 50 v centre Bratislavy, môžete parkovať na našich parkovacích boxoch (12-13) cca 1,2m od vchodu do budovy. S radosťou Vám urobíme voňavé Nespresso (Ristretto) a ponúkneme “výživové doplnky” vo forme sladkostí na namáhavú cestu naspäť.

Zastavte sa niekedy na kávu. Dovtedy môžete dostávať zaujimavé tipy nielen o doprave. Napríklad o Frankovi Jalšovskom: Slovenskom umelcovi, ktorého má v zbierke Bill Clinton aj Brunejský sultán. Kliknite na 7 tipov nižšie a 1-2x za mesiac Vám pošleme zaujímavé tipy a súťaže.


Stiahnite si 7 tipov pre objednanie autobusu a minibusu.


 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *